Fotowoltaika na dachu kontenera.

Inowacyjna, modułowa instalacja fotowoltaiczna na dachy kontenerowe to aktualnie nowość na rynku.

Stabilna, stalowa rama mocowana bezinwazyjnie do naroży kontenerowych za pomocą rozwiązań typu Twist Lock i dopasowane do ramy panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 2200W stanowią alternatywne źródło energii dla kontenerów wolnostojących lub większych zestawów kontenerowych.
Kontenerowe dachy solarne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy już korzystają z mobilnych rozwiązań modułowych, planują ustawienie wolnostojącego kontenera, lub budowę większego obiektu. Instalacje sprawdzą się doskonale zarówno na budowach, przy zakładach produkcyjnych, jak również w biurach, obiektach użyteczności publicznej i lokalach handlowych. Fotowoltaika na kontenerach jest instalacją łatwą w montażu i jest rozwiązaniem w pełni mobilnym. Niewielka waga pojedynczego modułu (ok. 400kg) pozwala na łatwe manewrowanie, przewożenie wiekszej ilości jednym samochodem ciężarowym i bezproblemowe posadowienie na dachu. Zestawy solarne po przykręceniu do kontenera mogą być przewożone z kontenerem do nowej lokalizacji, bez konieczności ich demontażu.


Zapytaj o instalację fotowoltaiczną na dachy kontenerowe lub zadzwoń 501461741
fotowoltaika na kontenerze Fot. https://hartl-energy.com

Kontenerowe instalacje i zestawy solarne.

Mobilne, solarne dachy kontenerowe to instalacje typu Plug&Play, czyli rozwiązania gotowe do pracy, wytwarzające energię elektryczną natychmiast po ich połączeniu z kontenerem i w przypadku występowania nasłonecznienia.
Niewątpliwą zaletą tych rozwiązań oprócz produkcji ekologicznej energii elektrycznej jest również fakt iż twożą one dodatkowe zadaszenie kontenera. Energia słoneczna zostaje zatrzymana na panelach, nie nagrzewa dachu i nie przenika do wnetrza kontenera. W pomieszczeniach z dachowym zestawem solarnym występuje niższa temperatura niż w pomieszczeniach bez tego rozwiązania. Panele podnoszą niewątpliwie również estetykę obiektu kontenerowego.

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego warto zainwestować w kontenerowy dach solarny?
Obiekty kontenerowe z uwagi na swoją budowę i konstrukcje wyposażone są najczęściej w ogrzewanie elektryczne, a latem klimatyzowane urządzeniami elektrycznymi. W tego typu obiektach w przeciwieństwie do budynków tradycyjnych nie zawsze możliwe jest zastosowanie alternatywnych urządzń grzewczych, wentylacyjnzch i klimatyzacyjnych. Korzystający z kontenerowych budynków modułowych są zatem najczęściej skazani na zakup energii elektrycznej, krórej opłaty mogą być wysokie. Solarne dachy kontenerowe dają możliwość pozyskania energii w sposób alternatywny bez konieczności ponoszenie miesięcznych opłat za zakupioną i zużytą energię. Nadmiar energii elektrycznej wyprodukowanej przez elektrownię dachową jest wysyłany do sieci.

Czy biuro z kontenerów może być zasilane energią słoneczną?
▪ Tak, oczywiście. Mobilne zestawy solarne mogą zostać ustawione na kontenerach biurowych, mieszkalnych, morskich, technicznych i na kontenerach magazynowych.

Czy montaż kontenerowego zestawu solarnego wymaga specjalnego przygotowania lub przystosowania kontenera?
▪ Montaż kontenerowej elektrowni solarnej jest całkowicie bezinwazyjny. Zestaw solarny zostaje ustawiony na dachu kontenera, a następnie zamocowany do naroży kontenera.

Czy mobilna elektrownia kontenerowa obciąża dach kontenera?
▪ Absolutnie nie. Rama instalacji solarnej opiera się na narożach kontenera. Cały ciążar instalacji przenoszony jest bezpośrednio na konstrukcję kontenera, a dach fotowoltaiczny nie ma żadnego kontaktu z dachem kontenera.

Zapytaj o instalację fotowoltaiczną na dachy kontenerowe lub zadzwoń 501461741

Kontenery solarne. Jakie są zalety mobilnej elektrowni kontenerowej?

▪ energia elektryczna wytwarzana przez kontenerowy dach solarny jest w 100% ekologiczna,
▪ elektrownia jest gotowa do użycia natychmiast po ustawieniu jej na dachu i po podłączeniu do kontenera,
kontenery zasilane solarnie mogą być przestawiane, lub przewożone bez konieczności demontowania elektrowni,
▪ panele stanowią dodatkowe zadaszenie, zapobiegają nadmiernemu ogrzewaniu dachu kontenera i pozytywnie wpływają na klimat pomieszczenia w kontenerze.